ÜYELİK


Niçin Üye Olmalısınız?

Güçlü Camia
SJD olarak en büyük amacımız üyelerimizin, aidiyet duygusu ile SJ Camiasına olan bağlarını güçlendirmek, iletişimi artırmak ve artan rekabet karşısında Camiamıza maddi manevi destek verebilmektir.
Bu nedenle, bugüne kadar sadece Üye İlişkileri departmanımız ile yürütülen üye ilişkilerimizin yanısıra, gelişen teknolojilerden de istifade ederek, tüm üyelerimize interaktif olarak katılma olanağı sağlayan Derneğimize ait Yönetim Sistemini (SJ-RAKLET) üyelerimizin kullanımına sunuyoruz.
Bu sistem ile Üyelerimiz, istekleri doğrultusunda, mesleki, haberleşme ve dönem gruplarını kurabilme, yazışabilme, CV oluşturabilme, iş ve eleman arama konularında SJ’ li Abi ve Kardeşlerimizle iletişime geçebilme, Dernek aidat borçlarını görebilme ve ödeme sistemi üzerinden kredi kartı ile “güvenli” bir şekilde ödeyebilme, bağış/şartlı bağış yapabilme imkanlarına kavuşmuş olacaklar.

Burs ve Sosyal Yardım
SJ Lisesi’nde okuyan kardeşlerimiz için burs imkanı yaratmak, üyelerimizden ihtiyacı olan Abi ve Kardeşlerimize sosyal yardımlaşma çerçevesinde yardımda bulunmak için SJD Burs ve SJD Sosyal Yardım Yönetmelikleri çerçevesinde verilecek burslara ve ihtiyacı olan SJ’lilere yardım için katkıda bulunabilirsiniz. Burs ve sosyal yardımlar, yapacağınız üye aidat ödemeleri içinden ayrılabildiği gibi, bağış ve şartlı bağış için Dernek Merkezimiz ile temasa geçerek, ya da Yönetim Sistemini
(SJ-RAKLET)
 kullanarak, bu imkanı artırabilirsiniz.

Sosyal Tesislerden Yararlanma
SJ Camiasına geniş sosyal imkanlar kazandıran ve yenilenen SJD Sosyal Tesisleri (Club Quartier) ile yaşamınıza hareket katmanızı sağlıyoruz. Dernek lokali, restoranlar, yüzme havuzu, spor merkezi, tenis kortları ile size yeşillikler içinde keyif dolu saatler vaat ediyoruz.

Üyelerimiz Sosyal Tesislerimizdeki hizmetlerden SJD tarafından belirlenmiş ücretler ile yararlanma hakkına sahiptir. Üyelerimiz ayrıca, kendilerine ait “ Club Quartier kartı” ile restoranlarımızdaki yiyecek-içecek fiyatlarından %20 indirimli olarak faydalanabilirler. Misafirleriniz, (her üye 5 kişi ile sınırlandırılmıştır) sizinle birlikte gelmek kaydıyla tesislerimizden yararlanabilirler. Tenis kortlarından (yıllık/günlük), havuz (sezonluk/günlük), restoranlar (Club Quartier kart indirimi ile) vb. birimlerden kullanım ücreti ödeyerek yararlanabiliyorsunuz.

Güçlü İletişim
Mezunlar arasındaki iletişimin tüm camiamız için verimli olabilmesini sağlamak, günümüz trend ve teknolojilerine uygun bir iletişim platformu oluşturabilmekle mümkün olabilecektir. Bu nedenle sosyal medyada camiamızı bir araya getiriyoruz. Facebook (SJD resmi sayfası) sosyal medyada Camiadan ve SJD’den haberlerin yer almasını sağlarken, Yönetim Sistemi (SJ-RAKLET) ile tüm SJ’li üyelerimiz ile haberleşme ve yazışma imkanı yaratabiliyorsunuz.

QUARTIER Dergisi
Üyelerimize her 3 ayda bir QUARTIER Dergisi’ni ücretsiz olarak göndermekteyiz. Dünya gündeminden sanata, siyasetten ekonomiye birçok farklı konuya değinen QUARTIER Dergisi, okuyucularına hem camia, hem lise, hem de dünyadaki gelişmelerle ilgili nostaljik ve günümüzden haberler veriyor. SJD üyeleri dergi için gönüllü olarak yazı kurulunda yer alabilirler. Camiadan haberler sayfalarında üyelerimizle ilgili haberlere yer verilmektedir.

Sizlerden ricamız, değişen adres ve kontakt bilgilerinizi Yönetim Sisteminde (SJ-RAKLET) oluşturacağınız şifre ile girerek, yenilemeniz ve sizinle temasımızın devam etmesini sağlamanızdır.


Nasıl Üye Olunur?

SJD’ne ister telefonla, isterseniz Dernek Merkezimize uğrayıp bir çay, kahve ikramımızla veya aşağıdaki likten üye olabilirsiniz.

Online Üyelik Başvuru Formu

Tüm mezunlarımız ve en az bir eğitim ve öğretim yılını tamamlamış olanlar Dernek üyelik başvurusunu yapmak sureti ile bir defaya mahsus giriş bedeli ve yıllık aidat ödemelerini yaparak Saint-Joseph’ liler Derneği üyesi olurlar. Üyelik giriş bedeli ve Dernek aidatı taksitlendirilerek ödenebilir.

2017 yılı Dernek Aidat ve Sosyal Tesis Yararlanma Bedelleri için, lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

2017 YILI SOSYAL TESİS YARARLANMA BEDELLERİ

Bu yılın üyelik giriş bedeli, bu yılın aidatı ve üyelik ile ilgili diğer sorularınız için
dernek@sjd.org.tr adresine mesajınızı iletebilirsiniz.


Üyelerimize Ne Sunuyoruz?

SJD’ne üye olduğunuzda, sizin ve ailenizin yaşamını kolaylaştıracak pek çok hizmete kavuşacaksınız:

QUARTIER Dergisi’ne ücretsiz dergi aboneliği
SJD tarafından çıkarılarak Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki üyelerimize gönderilen aylık QUARTIER Dergisi, SJD’nin dış dünyaya açılan yüzü olarak 1988 yılından beri yayınlanmakta. Yılda 4 sayı basılan dergimiz gündem konularından bilime, sağlıktan sanattan iş dünyasına birçok farklı konuda içerik sunar. Ayrıca tüm üyelerimizin önerileri yine üyelerden oluşan yazı Kurulunda değerlendirilir. QUARTIER Dergisi üyelerimize ücretsiz olarak adrese teslim sistemi ile kurye ile dağıtılır. QUARTIER Dergimize, WEB sitemizdeki QUARTIER sayfasından da elektronik ortamda “pdf” dosya olarak ulaşabilirsiniz.

Yönetim Sistemi (SJ-RAKLET) ile tüm SJ’li Üyelere erişme ve Aidat ödeme imkanı
Tüm üyelerimize interaktif olarak katılma imkanı sunan Yönetim Sistemi (SJ-RAKLET) sadece
SJD Üyelerine dönük olup, bu sisteme kendi oluşturacağınız şifre ile, veya Facebook, LinkedIn, Google şifreniz ile giriş yapmanız mümkündür. Üyelerimiz, istekleri doğrultusunda, mesleki, haberleşme ve dönem gruplarını kurabilme, yazışabilme, CV oluşturabilme, iş ve eleman arama konularında SJ’li Abi ve Kardeşlerimizle iletişim, Dernek aidat borçlarını görebilme ve ödeme sistemi üzerinden kredi kartı ile ödeyebilme, bağış/şartlı bağış yapabilme imkanları sağlanmaktadır.

SJD Sosyal Tesisleri’nden (Club Quartier) indirimli faydalanma imkanı
Tüm üyelerimize SJD Sosyal Tesisleri (Club Quartier) bünyesinde bulunan restoranlar, yüzme havuzu ve tenis kortlarından indirimli ve öncelikli yararlanma fırsatı sunuyoruz.

SJD etkinliklerinden indirimli ve öncelikli faydalanma fırsatı
SJD tarafından düzenlenen Petit-Pain gibi, konserler, özel geceler, Derneğimiz ve Club Quartier tarafından gerçekleştirilen tüm etkinlikler, SMS, e-bülten ve QUARTIER  Dergisi ile öncelikli olarak üyelerimize duyurulur.