Saint-Joseph’liler Derneği Üyelerine Konsoloslukta Büyük Kolaylık..

Saint-Joseph’liler Derneği üyeleri Fransa Konsolosluğu’nda yapacakları vize işlemlerinde kendi ve 1.dereceden akrabaları ile birlikte bir takım ayrıcalıklara sahiptir.

Yapılan görüşmelerin ardından Fransa Başkonsolosu Monsieur Herve François Magro tarafından derneğimize göndermiş oldukları yazıyla birlikte dernek mensupları şu ayrıcalıklara sahip olmuştur.

  • Saint-Joseph’liler Derneği üyesi olup, aidat borcu bulunmayan üyelerimiz dernekten alacakları yazı ile konsoloslukta kendilerine “partenaire” gişelerine başvurma ayrıcalığı sağlanacaktır.
  • İlgili “Vize Yazısı” talebinin üyemiz tarafından mail olarak info@sjd.org.tr adresine iletilmesi gerekmektedir. Üyemizin talebi sonrasında kendilerine bir dilekçe metni mail olarak iletilmektedir. Öngörülen seyahat için üyemiz tarafından kendisi ve seyahatinde eşlik edecek 1.dereceden akrabasına ait kimliklerin tarayıcıdan geçirilmiş halinin imzalı dilekçe ile birlikte mail olarak dernek ofisine gönderilmesi gerekmektedir. Dernek ofisine ulaşan bilgilerin kontrolü sağlanarak hazırlanan yazı üyemize mail olarak iletilmektedir. İlgili yazının renkli yazıcıdan çıktısı alınarak kullanımı mümkündür.
  • Vizeler üç gün içinde verilecektir. (Uygulama ile ilgili insiyatif konsolosluk yetkililerindedir.)
  • Vizelerin bir yıldan aşağı verilmemesi hususu dikkate alınacaktır. (Uygulama ile ilgili insiyatif konsolosluk yetkililerindedir.)
  • Vize alınması durumunda dikkat edilecek en önemli nokta; Saint-Joseph’lilerin vizenin ilk kullanımını Fransız topraklarına yapmasıdır. Fransız Konsolosluğu için bu şart, diğer tüm konsolosluklarda olduğu gibi çok büyük önem taşımaktadır. Derneğimize iletilen bilgilerde bu detaya dikkat edilmemesinin ileride yapılacak vize başvurularında önemli sorunlar doğurabileceğine özellikle vurgu yapılmaktadır.

Ticari, Turistik ya da Eğitim amaçlı seyahat ayrımı yapılmadan sağlanacak bu kolaylıkların Saint-Joseph bağlılığını gönülden taşıyan, aidat borcu bulunmayan dernek üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.