Saint-Joseph Lisesi, iGEM Kulübü “R.A.F.İ” Projesi

Değerli Üyemiz,

Saint-Joseph Lisesi iGEM Kulübü, ABD’de International Genetically Engineered Machine tarafından düzenlenen biyoteknolojik uygulamalar, genetik mühendisliği ve sentetik biyoloji alanlarını kapsayan bir yarışmaya katılacak.

24-29 Ekim 2018 tarihleri arasında Boston’da, Massachusetts Institute of Technology Üniversitesi öğretmenleri eşliğinde gerçekleşecek olan yarışmaya, Saint-Joseph Lisesi iGEM Kulübü, RAFI (Revolutionary Approach to Fish Infections) projesi ile katılacak.

RAFI projesinin hedefi; Genetik Mühendisliği’ nin tekniklerini uygulayarak, doğal çözümler ile, çiftliklerde üretilen balık larvalarında antibiyotik kullanımını kaldırmak ve gelecekte daha sağlıklı ürünler elde etmektir.

İlgili proje ilerleyen zamanlarda, antibiyotik kullanımına alternatif olarak, dirençli hastalıklara sürdürülebilir bir tedavi yöntemi geliştirmeye yardımcı olabilir.

Acıbadem Üniversitesi’nden Dr. İkbal Agâh İnce’nin mentorlüğünde ve laboratuvar sorumlusu Dr. Ali Adem Bahar’ın eşliğinde yarışmaya başvuran Saint-Joseph Lisesi, 400’e yakın aday arasında Türkiye’den yarışmaya katılan sadece iki liseden birisi.

Detaylı bilgiye aşağıda yer alan sponsorluk dosyasından ulaşılabilir.

https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgxvzKQkRvdRLmGrFzsHmjkvTsFFB?projector=1&messagePartId=0.1

NOT: 10 kişilik Saint-Joseph Lisesi iGEM Kulübü’nün organizasyona katılabilmesi için öncelikli olarak 15.000 TL (ulaşım) ve 14.000 dolar (konaklama) masraflarının karşılanması gerekiyor.