Niçin Üye Olmalısınız?

Güçlü Camia
SJD olarak en büyük amacımız üyelerimizin, aidiyet duygusu ile SJ Camiasına olan bağlarını güçlendirmek, iletişimi artırmak ve artan rekabet karşısında Camiamıza maddi manevi destek verebilmektir.

SJD etkinliklerinden indirimli ve öncelikli faydalanma fırsatı
SJD tarafından düzenlenen Petit-Pain, söyleşiler, konser, tiyatro gibi etkinlikler, ücretsiz veya indirimli kültürel geziler,  Sosyal Medya hesaplarımız, e-bülten ve QUARTIER  Dergisi aracılığıyla üyelerimize duyurulmaktadır.

Etkinliklerimizi aşağıda yer alan link aracılığıyla takip edebilirsiniz.

https://fonzip.com/sjdernek/etkinlikler

Saint-Joseph’liler Derneği Üyeleri Fransız Konsolosluğu Partenaire Gişelerini Kullanabiliyor

Saint-Joseph’liler Derneği üyeleri Fransa Konsolosluğu’nda yapacakları vize işlemlerinde, kendi ve 1.dereceden akrabaları ile birlikte bir takım ayrıcalıklara sahiptir.
Fransa Başkonsolosu M. Hervé François Magro ile 2013 yılında varılan anlaşma doğrultusunda,  üyelerimiz derneğimizden talep edecekleri yazı sayesinde, vize başvurularını konsoloslukta “partenaire” gişelerinden yapabilmektedirler.

Vize başvurusu işlemlerine başlamadan önce,   dernek@sjd.org.tr adresine bir mesaj göndererek talepte bulunmayı unutmayın! Konu ile ilgili detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://sjd.org.tr/saint-josephliler-dernegi-uyelerine-konsoloslukta-buyuk-kolaylik/

Burs ve Sosyal Yardım
SJ Lisesi’nde okuyan kardeşlerimiz için burs imkanı yaratmak, üyelerimizden ihtiyacı olan Abi ve Kardeşlerimize sosyal yardımlaşma çerçevesinde yardımda bulunmak için SJD Burs ve SJD Sosyal Yardım Yönetmelikleri çerçevesinde verilecek burslara ve ihtiyacı olan SJ’lilere yardım için katkıda bulunabilirsiniz.

Burs ve sosyal yardımlar, yapacağınız üye aidat ödemeleri içinden ayrılabildiği gibi, bağış ve şartlı bağış için Dernek ofisimiz ile temasa geçebilir ya da aşağıda yer alan link aracılığıyla kredi kartınız ile bağışta bulunabilirsiniz.

https://fonzip.com/sjdernek/bagis

Sosyal Tesislerden Yararlanma
SJ Camiasına geniş sosyal imkanlar kazandıran ve yenilenen SJD Sosyal Tesisleri (Club Quartier) ile yaşamınıza hareket katmanızı sağlıyoruz. Dernek lokali, restoranlar, yüzme havuzu, spor merkezi, tenis kortları ile size yeşillikler içinde keyif dolu saatler vaat ediyoruz.

Üyelerimiz Sosyal Tesislerimizdeki hizmetlerden SJD tarafından belirlenmiş ücretler ile yararlanma hakkına sahiptir. Üyelerimiz ayrıca restoranlarımızdaki yiyecek ve alkolsüz içecek fiyatlarından %20 indirimli olarak faydalanabilirler. Misafirleriniz, (her üye 5 kişi ile sınırlandırılmıştır) sizinle birlikte gelmek kaydıyla tesislerimizden yararlanabilirler.

Tenis kortlarından (yıllık/günlük), havuz (sezonluk/günlük) olmak üzere kullanım ücreti ödeyerek yararlanabiliyorsunuz.

http://sjd.org.tr/sosyal-tesis-yararlanma-bedelleri/

Güçlü İletişim
Mezunlar arasındaki iletişimin tüm camiamız için verimli olabilmesini sağlamak, günümüz trend ve teknolojilerine uygun bir iletişim platformu oluşturabilmekle mümkün olacaktır. Bu nedenle sosyal medyada camiamızı bir araya getiriyoruz. Dernek sosyal medya hesaplarımız aşağıdaki gibidir.

https://www.facebook.com/sjdernek

https://twitter.com/SJDERNEK

https://www.instagram.com/sj_dernek

QUARTIER Dergisi
Üyelerimize senede 3 defa QUARTIER Dergisi’ni ücretsiz olarak göndermekteyiz. Dünya gündeminden sanata, siyasetten ekonomiye birçok farklı konuya değinen QUARTIER Dergisi, okuyucularına hem camia, hem lise, hem de dünyadaki gelişmelerle ilgili nostaljik ve günümüzden haberler veriyor. SJD üyeleri dergi için gönüllü olarak yazı kurulunda yer alabilirler. Camiadan haberler sayfalarında üyelerimizle ilgili haberlere yer verilmektedir.

Sizlerden ricamız, değişen iletişimbilgilerinizi yenilemeniz ve sizinle temasımızın devam etmesini sağlamanızdır.

http://sjd.org.tr/quartier-arsivi/