Yönetim Kurulu


Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri

GÜRAY KARACAR ’90 | BAŞKAN 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur.Turizm, yayıncılık, havayolları ve iletişim sektörlerindeki tecrübelerinin ardından 2003 – 2016 yılları arasında Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Genel Sekreteri olarak görev yapmıştır. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Ulusal Program Koordinatörlüğü, Washington DC merkezli Center for International Private Enterprise Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerinin yanı sıra Dünya Bankası’na proje bazlı olarak sivil toplum kuruluşlarının gelişimi konusunda danışman olarak hizmet vermiştir. Tofaş Dış İlişkiler Direktörü olarak görev yapmaktadır. OSD, YASED, DEİK, TEİD, TUSIAD, TURKONFED, TKYD, ERTA üyeliklerini sürdürmektedir.

 

M. ALP SUNAR’84 | BAŞKAN YARDIMCISI 

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Pazarlama bölümü mezunudur. İŞTEKS ve SUNAR A.Ş. Yönetim kurulu Başkanlığını görevlerini yürütmektedir. 2009-11 yılları arasında GYIAD Başkan yardımcılığı yapmıştır. DEİK Türk – İtalyan, Türkiye- Kore, Türkiye -Fransa, Türkiye – Belçika -Lüksemburg İş Konseyleri üyelik ve Başkan yardımcılıkları görevlerinde bulunmuştur. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği üyesidir.

 

TAYFUN ZAMAN ’90 | GENEL SEKRETER             

Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu mezunudur; Kopenhag Üniversitesi Deniz Yatırımları ve Gemi İşletmeciliği Yüksek Lisans Programını tamamlamış, halen Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Global Integrity Partners Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Etik ve İtibar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, TurkishIntegrity Center of Excellence Kurucusu, OECD Yolsuzlukla Mücadele Bölgesel Danışma Kurulu ve B20 Yolsuzlukla Mücadele Görev Gücü Üyesi’dir. Yolsuzlukla mücadele ve uyum yönetimi alanında iki kitap ve onun üzerinde rehberin yazarıdır. European Business Ethics Network üyesi ve Global Ethics Network Program direktörüdür.

 

SAİT AKGÜN ’96 | SAYMAN 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Galatasaray Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladıktan sonra iş hayatına Ernst&Young’ta auditor olarak başladı. Axa Sigorta Yurtdışı Raporlama ve Yönetim Muhasebesi Yöneticisi, Çukurova Holding’e bağlı   Hobim Bilgi İşlem Hizmetleri nde Mali İşler Gurup Direktörü, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa  Hastanesi’nde Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Halen Satya Construction’da Finans Direktörü olarak olarak profesyonel yaşantısını sürdürmektedir. İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti üyesidir.

 

DERYA UZTÜRK ’88 | ÜYE

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden lisans ve yüksek lisans mezunudur.ABD Lehigh Üniversitesi’nden ise doktorasını almıştır. 2001-2008 yılları arasında ExxonMobil Research & Engineering Company ve son olarak Soteica Visual MESA’da enerji sistemlerinin matematik modellemesi ve optimizasyonu konularında mühendislik ve yöneticilik yapmış olan Uztürk’ün konu ile ilgili çok sayıda makalesi ve yayını bulunmaktadır.

 

Dr. M. FEVZİ TOKSOY ’90 | ÜYE 

Bilkent Üniversitesi İktisat Fakültesi, Marmara Üniversitesi AB Hukuku ABD Master ve Doktora Derecesi ve Brüksel Üniversitesi’nde ULB, AB Hukuku Master eğitim almıştır. 1995 yılından beri rekabet hukuku ve iktisadı alanlarında özel sektör, kamu kuruluşu ve sektör derneklerine hizmet veren Toksoy, doktora derecesini AB Hukuku alanında 2007 yılında almış ve bu tarihten sonra mesleki faaliyetlerine akademik çalışmalarıyla birlikte devam etmiştir. Dr. Fevzi Toksoy, Bilgi Üniversitesi Rekabet Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi ve İş Etiği Araştırma ve Uygulama Merkezi Danışma Kurulu üyelikleri, Marmara Üniversitesi AB Enstitüsü öğretim görevlisi olarak ayrıca akademik hizmet vermektedir.. Toksoy, Etik ve İtibar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ile kurumsal etik konusunda iş dünyasının bilinçlenmesine yönelik çalışmalara da gönüllü ve faal olarak katılmaktadır. Toksoy 2003 yılında ACTECON Danışmanlık A.Ş.’yi kurmuş ve halen yönetici ortağı olarak bu kuruma hizmet vermektedir.

 

Av.KAYRA ÜÇER ’93 | ÜYE

Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı’nın Şirketler Hukuku alanında faaliyet gösteren ortaklarındandır. Aralarında satın alma ve birleşmeler, iş hukuku, rekabet ve yolsuzlukla mücadele konularının da bulunduğu Şirketler Hukuku’nun tüm alanlarında geniş kapsamlı projelerde yer almaktadır.İstanbul Barosu, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Georgetown Üniversitesi Mezunlar Derneği, 1907 Fenerbahçe Derneği üyesidir.

 

A. SİNAN KURMUŞ ’91

Harvard College, Sosyal Bilimler, Lisans (1996) yılı mezunudur. 1997–2002 yılları arasında HTTP Araştırma ve Danışmanlık şirketinde Kurucu Ortak /Genel Müdür olarak çalıştı.  2005-2007 yılları arasında Uno Şirketinde Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Şensezgin Kurmuş Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi’nde Bağımsız Danışman olarak çalışmaktadır.

 

H. ÇAĞ GÜNAÇAR’07

ABD’deki eğitiminin ardından Türkiye’de Bahçeşehir Üniversite’sinde eğitimine     devam etti. Université de Rouen’de ekonomi dersleri aldıktan sonra 2012 yılında   Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Galatasaray       Üniversitesi Pazarlama ve Lojistik Yönetimi Yüksek Lisansına sahiptir. Anadolu Grubu- Proje Yöneticisi olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

M. SİNAN SERHATLIOĞLU ’83
Istanbul Universitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünden sonra Club Med Fransız tatil köylerinde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Aynı grupta Insan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak profesyönel kariyerine devam etmiştir. Daha sonra kozmetik alanında kendi kurduğu firma ile çeşitli dünya markalarının Türkiye distribütorlüğünü yapmıs, 2003-2008 yılları arası Beşiktaş Futbol Takımının Tercümanlığı ve Idari Menajerliğini üstlenmiştir. 2008 yılından itibaren iş hayatına ortağı olduğu kozmetik firması ile dünya markalarının Turkiye Distribütörlüğünü yapmaktadır.


BURAK ÖZDEMİR ’93
Marmara Üniversitesi İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans, Boğaziçi Üniversitesi’nin aynı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. İktisadi Kalkınma Vakfı’nda ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu’nun İletişim Projesi’nde toplam 6 yıl AB uzmanı olarak görev yaptıktan sonra, İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’nda ve savunma alanında faaliyet gösteren özel bir şirkette iş geliştirme müdürü olarak görev yapmıştır.

 

SERBÜLENT BURAK OĞUZ ’94
Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Eğitimine İngiltere’de University of Portsmouth’da devam ettikten sonra Trendy-Tex  Genel Müdürü olarak profesyönel hayatına devam etmektedir.

 

S. YAMAN ŞAHİN ’96
Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesinde Avrupa Birliği üzerine yapmıştır.  Kariyerine Avrupa Konseyi’nde Strasbourg’da başlamış, Türkiye’ye döndükten sonra Telekom ve otomotiv sektörlerinde çalışmıştır. Perakende sektörü kariyeri Decathlon İş Geliştirme Müdürü pozisyonu ile başlamış sonrasında Media Markt Gayrimenkul Grup Müdürü olarak 5 sene çalışmıştır. Şu anda kariyerine FLO Mağazacılık Kiralama Direktörü olarak devam etmektedir.

 

ONUR AYTEKİN’01
Galatasaray Üniversitesi İşletme Yönetiminden 2007 yılında mezun oldu ve finans sektöründe Garanti Bankasında kariyerine başladı. Teftiş Kurulu’nda başladığı bankacılık kariyerine Garanti Bankası Teftiş Kurulu İç Denetim Müdürü olarak devam etti. Mart 2017 itibarı ile Aras Kargo İç Denetim Danışmanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

 

CAN EFE ŞEKERCİ ’07
Kocaeli Üniversitesi İktisat bölümünden 2012 yılından mezun olurken, aynı yıl Tofaş bünyesinde Fiat Pazarlama İletişimi Uzmanı olarak görev almaya başlamıştır.

 

MERVE GÜNDOĞAR ’10
Galatasaray Üniversitesi Siyaset Biliminden mezun olduktan sonra London School of Economics’de  in Political Economy of Late Development masterı yaptı. Londra da Proje Lideri olarak Houghton Consulting Group’ta çalıştı.  2015 yılından beri PWC’da Forensic Service Consultant olarak çalışmaktadır.

 

Denetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyeleri

DENETİM KURULU ASIL ÜYELER

DR. M. KERİM KAZGAN ’81

M. ENDER ÜSTÜNGEL ’83

REHA TARTICI ’87

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER

İ. METE ŞAYLAN ’90

A. OZAN GÜLŞENİ ’91

SABA SEZGİ ÇINAR İLTER ’98


Disiplin Kurulu Asıl ve Yedek Üyeleri

DİSİPLİN KURULU ASIL ÜYELER

E. EDGÜ ARPACI’56

DR. M. AYHAN SAYRAÇ’63

FARUK BENGİSU’65

FERDİ TUNÇMAN’66

A. MEHMET ÖZDENİZ’68

PROF.DR.AHMET L.ORKAN’73

MARİO VANAKORİ’61

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELER

CANER BİLGİN’76

A. SERDAR ÇALLI’78

ERTUĞRUL KÜÇÜK’79

C. SERHAT AYAN’90