Başkan’ın Mesajı

Saint – Joseph’liler Derneği’nin Değerli Üyeleri,

Yeni bir görünüm ve içerikle hazırlanan dergimizi, yayına katkıda bulunan arkadaşlarımız ile birlikte heyecanla beğeninize sunduk. Umuyoruz ki sizlerin değerli katkı ve görüşleri ile Quartier ülkemizde yaşayan frankofan camiasını bu sayfalarda bir araya getirecek, aramızdaki iletişimi ve dayanışmayı güçlendirecek.

2 Nisan 2017 tarihinde düzenlediğimiz  Genel Kurul toplantısında göstermiş olduğunuz teveccüh ile yönetim kurulu başkanlığı görevini birbirinden değerli arkadaşlarım ile üstlendim. Saint-Joseph’li olmaktan duyduğumuz gurur artık şahsım ve yönetim kurulunda görev alma nezaketi gösteren mezunlarımız için farklı sorumlulukları da getiriyor. Sorumluluklarımızın başında camiamızın birlik ve dayanışmasını arzulanan noktaya getirmek olduğunu biliyoruz ve kısa sürede bu yönde önemli gelişmelerin sağlandığını bilgilerinize sunmaktan mutluluk duyuyorum.

Haziran ayı içerisinde okullarımızın mezuniyet törenleri düzenlendi ve pırıl pırıl mezunlarımızı yaşamlarının yeni evrelerine doğru yola çıktılar. İstiyoruz ki bu yola çıkarken derneğimizin çalışmaları ile daha mutlu, daha başarılı bir geleceğe sahip olsunlar. Bu amaçla iki önemli projeyi faydalarına sunmayı hedeflemekteyiz. İlki okulumuzun çok değerli katkı ve vizyonuyla hayata geçirme şansı bulduğumuz Girişimcilik ve Coaching Kulübü. Fiziksel bir alana sahip olacak bu kulüp geleceğin iş insanları olan mezunlarımıza girişimcilik konusunda katkıda bulunurken bireysel gelişimleri açısından yol gösterici olmayı hedefliyor. Bu çalışmaları Genç Başarı Vakfı, Yenbir Lider gibi konularında uzman oluşumların işbirliğinde hayata geçirmek için görüşmelerimiz sürüyor.

Diğer projemiz ise aramızdaki iletişimi sağlayacak teknolojik altyapıyı oluşturan yen, üye yönetim sistemimiz Raklet. Artık mezunlarımız bir desteğe ihtiyaç duyduklarında bu sistemi her an kullanma şansına sahip olacak, bizler de artık birbirimize daha yakın olacağızi iletişimde kalacağız. Programı nasıl kullanabileceğinize dair bilgiler Quartier’nin ilerleyen sayfalarında yer alıyor.

Başta 2014-2017 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Öncel Koca olmak üzere, kuruluşundan bu yana derneğimize katkıda bulunan tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkürü bir borç bilirken gelecek dönemde çizgiyi yukarılara taşımayı hedeflediğimizi bilgilerinize sunarız. Bu yolda sizlerin değerli görüş ve katkıları çalışmalarımıza güç, bizlere motivasyon kaynağı olacaktır.

Yönetim Kurulu Başkanı
Güray Karacar