Başkan’ın Mesajı

 

Saint-Joseph’liler Derneği’nin değerli üyeleri,

Camiamız ve paydaşlarımızdan haberleri bir araya getiren QUARTIER dergisinin yeni sayısını beğeninize sunarken, 2017-2020 dönemi Yönetim Kurulu adına hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.
İncelemekte olduğunuz dergi, camiamızı her yıl bir araya getiren Petit Pain buluşmasının sıcaklık ve dostluk taşan keyifli karelerini bir araya getirerek, bizler için belki en keyifli sayı olma özelliğini taşıyor. Bu sayının size ulaşmasında özveri ile görev alan Yayın Kurulumuza, ofis çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyor ve beğeneceğinizi ümit ediyoruz.
Quartier’nin mutluluk ve umut taşıyan diğer sayfaları ise okulumuzun 2018 yılı mezuniyet törenine ait. 183 kardeşimizi tebrik ediyor, gerek derneğimiz, gerek önceki dönem mezunları olarak her zaman yanlarında olacağımızı bilmelerini istiyoruz. Bu desteğimizi, kendilerini derneğimize altı yıl fahri üye olarak kabulünü sağlayan üye kartlarını teslim ederek yerine getirdik. Her birine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir gelecek temenni ediyoruz.
“Jeunes Entrepreneurs de Saint-Joseph”, okulumuzun girişinde öğrenci kardeşlerimizi destekleyerek geleceğe hazırlamaya devam edecek. Öğrencilerimizin bu yıl kurdukları “Permakompost” isimli şirketin Genç Başarı Vakfı programında İstanbul İli Finalisti olma başarısını gösterdiğini de sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Henüz ilk yılında kazanılan bu başarı, doğru yolda olduğumuza dair inancımızı güçlendiriyor ve gelecek yıl daha iddialı hedefler için çalışma yönünde bizleri cesaretlendiriyor.
Diğer yandan, eğitim hayatlarında maddi desteğe ihtiyaç duyan kardeşlerimiz için oluşturduğumuz burs fonu da katkılarınızı bekliyor. Basit bir talimat ile her ay düzenli olarak yapacağınız bağışlar, onlar için çok değerli. Çatı sohbetlerimizin, tarihi noktalara gezilerimizin ve sizlerin katkı ve katılımlarına açık diğer aktivitelerin bizleri daha sık bir araya getirmeye vesile olmasını gönülden diliyoruz.
Birçoğunuzun bilgisi olduğu üzere, sosyal tesislerimizin işletmesi için 2014 yılından bir iş birliğine girdik ve önemli renovasyon çalışmaları yapıldı. Ancak gelinen noktada, bu iş birliğinin nihayete ermesi söz konusu; camiamızın bir araya geldiği önemli bir nokta olan tesisimizle ilgili bu süreci, herkesin ortak menfaatleri doğrultusunda, okul ve vakıf ile istişare ederek sürdürüyoruz. Umuyoruz ki sulh içinde bulunacak çözümle yeni bir yapı ortaya çıkacaktır.
Bu vesileyle, Nisan ayında Dernek Müdürlüğü görevini üstlenen Begüm Dündar ’01’ı tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyoruz.
Sevgi ve saygılarımla,

Yönetim Kurulu Başkanı
Güray Karacar