11 Kasım 2018 İstanbul Maratonu ve Saint-Joseph’liler Koşu Takımı

Değerli Üyelerimiz,

Saint-Joseph’liler Derneği, 11 Kasım 2018 Pazar günü düzenlenecek olan 40. İstanbul Maratonu’nda, Türkiye’nin en güvenilir sivil toplum kuruluşlarından biri olan AKUT/Arama Kurtarma Derneği’ni desteklemek üzere ‘’Saint-Joseph’liler Koşu Takımı’’ kurmak istiyor.

En az 10 kişiden oluşması gereken bu takımı oluşturmak için, üstün atletik yeteneklere sahip olmak gerekmiyor. Halk koşusu, 10 km, 15 km veya 42 km seçeneklerinden birini tercih etmeniz yeterli olacaktır. Hatta koşmayıp yürüyebilirsiniz bile..

Önemli olan kişisel iletişim ağınızı kullanarak, amacı iyi açıklanan bu kampanyada bağış hedefine ulaşmaya çalışmaktır. Bağış kampanyası 29 Ekim ile 25 Kasım arasında 4 hafta boyunca devam edecek.

2017 yılında kendi şirketi adına 15 kilometre koşan üyemiz M.Selim Akınoğlu’91, AKUT adına toplamda 173 kişiden 16.085 TL rekor sayılabilecek bir bağış toplamıştır. Üyemiz Saint-Joseph’liler Koşu Takımını oluşturmak için hazırlık çalışmalarına başlamıştır.

Saint-Joseph’liler Derneği olarak bizler de AKUT gibi bağışlardan başka bir geliri olmayan ve %100 gönüllülerden oluşan bir kurumu desteklemek istiyoruz. Elbette dileyen üyelerimiz, farklı bir sivil toplum örgütü adına da koşabilirler.

Bu faydalı organizasyona takım olarak katıldıktan sonra, 2019 İstanbul Maratonu’nda Saint-Joseph’liler Derneği adına koşarak ‘’Saint-Joseph’liler Derneği Eğitim Bursu’’ adına bağış toplamayı hedefliyoruz.

Kayıtlar, https://www.maraton.istanbul/kayit-ol adresinden bireysel olarak yapılmakta olup, son kayıt tarihi 30 Ekim 2018 Salı günüdür.

NOT: www.ipk.adimadim.org ‘a (İyilik Peşinde Koş – Adım Adım) kayıtlar açıldığında katılımcılara konu ile ilgili bilgi verilecektir.